FIZIKA 1 - PRAVILA IGRE

 

 

1.) Udeležba na vajah: Študentje so razporejeni v tri približno enako velike skupine. Razporeditev opravijo asistenti na podlagi seznama študentov. Praviloma prehajanje med skupinami NI mogoče. Čeprav udeležba na vajah ni obvezna, se udeležba na vajah posredno preverja. Za sodelovanje pri vajah študent na koncu leta lahko po presoji asistentov dobi osmino točke.

 

2.) Govorilne ure: Vsi trije asistenti imamo govorilne ure ob torkih po vajah med 14-14:30. Govorilne ure so namenjene tistim študentom, ki naletijo na probleme pri učenju in reševanju določenih problemov. Za dodatna posvetovanja izven tega termina se morajo študenti individualno dogovoriti z asistenti.

 

3.) Literatura: Osnovna literatura je naslednja:

 

a. Naloge iz fizike; A. Kodre et al.,

 

b. Kolokvijske naloge iz fizike, B. Majaron et al.,

 

c. Rešene naloge iz fizike; R. Kladnik et al.,

 

d. Številne domače in tuje zbirke nalog.

 

4.) Domače naloge: Na vajah se praviloma podeli tudi domače naloge. Čeprav opravljanja domačih nalog ne bomo preverjali, študentom toplo svetujemo redno spremljanje in reševanje zadanih problemov.

 

5.) Sistem ocenjevanja:

 

a. V celotnem šolskem letu se pišejo štirje kolokviji (dva na semester). Posamezen kolokvij pokrije tekočo snov, ki se je obravnavala na vajah v času od prejšnjega kolokvija. Vsak kolokvij je sestavljen iz štirih nalog. Tri naloge se štejejo za 100 %, četrta naloga pa je dodatna. Vsaka naloga je vredna 1 točko, skupno je torej mogoče na enem kolokviju doseči 4 točke. Težavnost nalog se stopnjuje od prve najlažje do četrte najtežje. Pri prvi in drugi nalogi smo pozorni na številski rezultat in na enote. Pritožbe na oceno kolokvija so možne 10 min po prejemu kolokvijev. Rezultati kolokvijev se seštevajo. Po četrtem kolokviju mora študent zbrati najmanj 6 točk, da se mu podeli pozitivna ocena.

 

b. Na kolokvijih imajo študenti lahko le en A4 list z lastnoročno napisanimi enačbami. Vsa druga literatura (knjige, zvezki) NI dovoljena. Dovoljena pa sta kalkulator in matematični priročnik.

 

c. Kakršnokoli kršenje pravil na kolokviju (prepisovanje) se kaznuje s takojšnjim odvzemom kolokvija, rezultatom 0 točk in zagovoru pri profesorju Seligerju.

 

d. Tisti študentje, ki niso zadovoljni z doseženim rezultatom, lahko pristopijo k dvema popravnima kolokvijema. Prvi se piše konec meseca junija, drugi pa v začetku meseca septembra. Tudi ta dva kolokvija imata po štiri naloge, toda tokrat pokrivata celotno šolsko snov. Končni rezultat se dobi po naslednji formuli:
št. točk = ˝ (Σi koli + 4×pop.kol.)
kjer je koli število točk doseženih na i-tem kolokviju in pop.kol. število točk doseženih na popravnem kolokviju. Na kolokvijih doseženega rezultata se ne da pokvariti.